Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ավստրիայի միջնորդությունը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ավստրիայի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը. բնակարան ապօրինի մուտք գործելով գողություններ և գողության փորձեր կատարելու համար մեղադրվող Մ.Կ.-ն հանձնվել է Ավստրիայի իրավասու մարմիններին: Այս մասին հայտնում են Գլխավոր դատախազությունից։
Իրանի համար Հարավային Կովկասը արտաքին քաղաքականության հերթական ուղղություն չէ. այն սահմանակից ռազմավարական տարածք է
«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» ներկայացնում է Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Արամ Շահնազարյանի վերլուծական հոդվածը։ «ԱՄՆ փոխնախագահ  Վենսի այցը Հարավային Կովկաս անհրաժեշտ է դիտարկել ոչ թե որպես սովորական դիվանագիտական իրադարձություն, այլ որպես ավելի խորը աշխարհաքաղաքական վերաձևավորման արտահայտություն մի տարածաշրջանում, որը տասնամյակներ շարունակ գտնվում է Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազգային անվտանգության դոկտրինալ մտածողության առանցքում։ Իրանի համար Հարավային Կովկասը արտաքին … Read more
Գալյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ արդարադատության նախարարությունը։ Նիստի ընթացքում խորհուրդը քննարկել է աշխատանքի ընտրության ազատության և աշխատանքային իրավունքներին վերաբերող հարցերը, արտակարգ դրության սահմանման և ընտրական իրավունքի իրականացման կառուցակարգերին վերաբերող դրույթները: Հաջորդիվ նույնպես խորհուրդը կշարունակի քննարկումները նշյալ թեմաների շուրջ: Ավելի վաղ ՀՀ … Read more
Կան փոսեր, որոնք շատ ավելի վտանգավոր են, դրանց առաջնահերթություն տվեք․ Ավինյան
Կան փոսեր, որոնք շատ ավելի վտանգավոր են, դրանց առաջնահերթություն տվեք, իմաստը որն է, իմ 3-4 օր առաջ ասած՝ ռիսկային հատվածներում աշխատանքներ իրականացնելու մասին այսօր հիշել: Այս մասին գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը: Ի պատասխան քաղաքապետարանի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետ Անդրանիկ Թևոսյանը պաշտոնյան նշել է, որ ուրբաթ օրվանից սկսել են բուն … Read more
«Քաղաքացիական պայմանագիր». հրապարակվել են 2026-ի ընտրությունների նախնական արդյունքները
Ավարտվել է 2026 թվականի հերթական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաստատման առաջին փուլի քվեարկության ձայների հաշվարկը։ Ներկայացվել են քվեարկության նախնական արդյունքները՝ ըստ ստացած քվեների։  1 Փաշինյան Նիկոլ Վովայի 894 2 Պապիկյան Սուրեն Ռաֆիկի 780 3 Պապոյան Գևորգ Հարությունի 765 4 Միրզոյան Արարատ Սամվելի 743 5 Ալեքսանյան Վահագն Հովիկի 697 6 Ռուբինյան Ռուբեն Կարապետի 687 … Read more
Արշակ Սրբազանը որևէ առնչություն չունի տեսագրությունների բովանդակության հետ․ փաստաբան
Ստացել եմ դեռևս նախորդ տարվա նոյեմբերին իմ կողմից նշանակված միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները՝ Արշակ սրբազանին վերագրվող հայտնի տեսագրությունների իսկության պարզման նպատակով։ Այս մասին գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ «Երեք տարբեր պետություններից ստացված փորձագիտական եզրակացությունները հաստատում են սրբազանի այն պնդումը, որ նա որևէ առնչություն չունի տեսագրությունների բովանդակության հետ։ Փորձագետները, ի թիվս այլնի, հանգել են հետևյալ եզրակացություններին՝ 1. … Read more
Այսօր մենք շատ լուրջ մարտահրավերներ ունենք, վտանգված է Հայաստանի ապագան․ Թևանյան
«Մայր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Անդրանիկ Թևանյանը գրել է․  «Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ միասնաբար՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով ________________________________________ Հարգելի՛ հայրենակիցներ, սիրելի՛ թիմակիցներ, տիկնայք և պարոնայք, Այս իշխանության կառավարման 8 տարիների ընթացքում մենք ունեցանք պատերազմ, պարտություն, զոհեր, ավերածություններ, խայտառակություն, դավաճանություն, թալան: Սրանք դավադրաբար հանձնեցին Արցախն ու գոյաբանական խնդիրներ են առաջացրել Հայաստանի համար, քանզի այլ … Read more
ԱՄՆ-ն չի բացառում Իսրայելի ռազմական գործողություններին աջակցելը
Վաշինգտոնը քննարկում է իրանական հրթիռային ծրագրի շուրջ իրավիճակի զարգացման տարբեր սցենարներ: Եթե դիվանագիտական ​​ջանքերը ձախողվեն, ԱՄՆ-ն չի բացառում Իսրայելի ռազմական գործողություններին աջակցելը, հաղորդում է CBS News-ը: Դեկտեմբերին Մար-ա-Լագո նստավայրում կայացած հանդիպման ժամանակ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին տեղեկացրել է իր պատրաստակամության մասին աջակցել Իրանի հրթիռային ծրագրի դեմ Իսրայելի հարվածներին, եթե Վաշինգտոնը և Թեհրանը … Read more
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ցուցակի 1-ին համարում հանդես կգա Նարեկ Կարապետյանը
Ուժեղ Հայաստանի ուժեղ վարչապետն է Սամվել Կարապետյանը։  «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ցուցակի 1-ին համարում հանդես կգա Նարեկ Կարապետյանը՝ անցումային համակարգողի կարգավիճակով։ Այս մասին գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ  Գոհար Մելոյանը։ «Ներկայանում ենք՝ թափանցիկ, ազնիվ եւ պրոֆեսիոնալ Գալիք 5 տնտեսական քայլերն են 300000 նոր աշխատատեղ, մասնավորապես՝ մարզերում: Մեր հայրենակիցներն ապրելու եւ աշխատելու են հայրենիքում 0 % … Read more